Dovolujeme si Vás pozvat na školení organizace In IUSTITIA ve spolupráci s Ostravskou univerzitou s názvem Bezpečnostní a mediální plánování pro oběti trestných činů. Jedná se o kurz akreditovaný MPSV, který se počítá do povinného vzdělávání. Zúčastnit se ho můžete bezplatně.

OBSAH KURZU
Podíváme na téma bezpečnostního a mediálního plánování pro oběti trestných činů. Ty mají často obavy o své bezpečí i o bezpečí svých blízkých. Pracovník v přímé péči by proto měl znát bezpečností opatření pro různé druhy trestných činů i legislativní normy, kterých je při bezpečnostním plánování možné využít. Bezpečnosti obětí se týká i medializace jejich případů – ať už žádaná, či nevyžádaná. Mediální plán tedy může být důležitou součástí bezpečnostního plánování.

PRAKTICKÉ INFORMACE
Kurz se uskuteční 3. dubna od 9:00 na Fakultě sociálních studií OU na adrese Českobratrská 16, 702 00 Ostrava. Bude mít rozsah osmi vyučovacích hodin. Kurzem vás provedou sociální pracovnice Kateřina Baňacká a advokátka Petra Vytejčková.

Přihlásit se můžete na: https://forms.gle/UsVAS2dRewXraR5A8. Kapacita je omezená, registrace budou uzavřené nejdéle 24. března anebo při naplnění kapacity.

Kurz je posledním ze série tří školení In IUSTITIA, která na FSS OU proběhnou a která jsou realizována v rámci programu Power of Cities podpořeného Velvyslanectvím USA v Bratislavě a PDCS.