Dovolujeme si pozvat sociální pracovníky a pracovnice pracující v Praze na akreditovaný kurz Úvod do trestního řízení pro sociální pracovníky a pracovnice, který se počítá do povinného vzdělávání. Zúčastnit se ho můžete bezplatně.

OBSAH KURZU
Díky školení se seznámíte se základními rámci trestního řízení a s pojmy, které s ním souvisejí. Také se dozvíte, jaká práva má oběť trestného činu v trestním řízení. Poznatky můžete využít při poskytování sociálních služeb obětem násilí, včetně domácího a partnerského násilí, případně i pachatelům trestné činnosti. Kurz má rozsah 8 vyučovacích hodin a je akreditován MPSV.

PRAKTICKÉ INFORMACE
Kurz se uskuteční 21. září 2023 od 9:00 do 16.30 v Praze (místo bude upřesněno). Kurzem vás provede pár lektorů ve složení sociální pracovník*ce a právní expert*ka na trestní právo (advokátka, právník*čka, poradkyně pro oběti).

Kapacita kurzu je již naplněna, pokud máte zájem přihlásit se jako náhradník*ce, napište nám prosím na e-mail: in-ius@in-ius.cz.

Bezplatná účast na kurzu je umožněna díky projektu Poradna Justýna: služby na pomoc obětem trestných činů v hlavním městě Praze 2023. Projekt finančně podporuje hlavní město Praha v rámci programu v oblasti prevence kriminality pro rok 2023.