V květnovém newsletteru z oblasti LGBT+ osob se například dozvíte, jak to dopadlo s fotbalovým chuligánem, který na Prague Pride 2019 spálil duhovou vlajku a posléze zaútočil světlicí i na průvod. Případ prošetřovalo protiextremistické oddělení a poškozený spolek zastupovali advokáti z organizace In IUSTITITA. Dozvíte se také o nešťastném rozhodnutí Ústavního soudu ohledně uznání zahraničního rozhodnutí o osvojení dítěte registrovanými partnery a o projektu Rise Up, který je zaměřen na diskriminaci a předsudečné útoky vůči LGBT+ komunitě. Na projektu spolupracujeme s jeho leadrem, organizací Prague Pride a také s Národním ústavem duševního zdraví. Podobné novinky můžete dostat do své mailové schránky každý měsíc, stačí se přihlásit k odběru newsletteru Předsudečné násilí a ochrana LGBT+ osob na tomto odkazu:

https://iniustitia.ecomailapp.cz/public/form/1-43c2cd496486bcc27217c3e790fb4088

Druhý pravidelný, měsíční newsletter organizace In Iustitia má téma Předsudečné násilí a ochrana osob se zdravotním postižením. V květnovém vydání informujeme o obvinění bývalého poslance Jaroslava Škárky, který napsal na Facebooku o předčasně narozených dětech, že jsou „nevyvinuté zrůdy“ a že by se jich stát měl zbavit. Další květnovou aktualitou je kampaň o samostatném bydlení pro lidi se zdravotním postižením, kterou spustila Aliance pro individualizovanou podporu pod hashtagem #ProPodporu. A třetí zpráva květnového newsletteru s tematikou zdravotně postižených je náš výzkum, který má za cíl zjistit výskyt předsudečného násilí mezi lidmi se zdravotním postižením. O něm najdete další informace také na našich stránkách. A o jeho průběhu, stejně jako o dalších zajímavostech z oblasti předsudečného násilí a ochrany osob se zdravotním postižením vás budeme informovat každý měsíc do mailu, pokud se přihlásíte k odběru newsletteru Předsudečné násilí a ochrana osob se zdravotním postižením na tomto odkazu:

https://iniustitia.ecomailapp.cz/public/form/2-2bb287d15897fe2f9d89c882af9a3a8b


Newslettery vznikly v rámci projektu Právem proti předsudkům, který podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.